Być może myślisz teraz, że ten blog nie będzie już aktualizowany, ale postaram się często publikować. Niedawno debatowałem, czy powinienem przenieść blog na nowy hosting, który właśnie kupiłem, i na nową nazwę domeny www.seotipss.com lub www.seoiv.com. Dlatego nie mogłem się tutaj skoncentrować, ponieważ myślałem, że opublikuję, gdy przeniosę tego bloga i umieszczę przekierowanie 301, cóż, to inna sprawa.

Dużo się dyskutuje na temat ekspertów i ludzie są ciekawi tego problemu, zawsze zadają pytania ekspertom, co powinniśmy zrobić, aby odnieść sukces jako ekspert BluSEO lub profesjonalista. Poprowadzę cię w najprostszy sposób, abyś nauczył się wszystkiego i wiedział, co właściwie robią eksperci.

Nie przeceniać

Być może zauważyłeś, że wielu początkujących wchodzi w tę dziedzinę i wszyscy mówią, że są ekspertami. Jeśli jesteś nowicjuszem i czytasz to, zadaj sobie pytanie, czy znasz podstawy SEO? Możesz przeczytać przewodnik startowy Google dla tego odniesienia. Bycie ekspertem SEO i tylko twórcą linków to dwie różne rzeczy i dlaczego to mówię, ponieważ kiedyś zamieściłem ofertę pracy dla eksperta. Przeprowadziłem wywiad z kilkoma kandydatami, którzy twierdzili, że możemy robić wpisy do katalogu, wymieniać linki, zakładki społecznościowe, fora, blogi itp. Jeśli znasz wszystkie te rzeczy, to dobrze, ale musisz dowiedzieć się więcej, zanim będziesz mógł powiedzieć jesteś ekspertem.

Nie lekceważ

Dotyczy to zarówno początkujących, jak i niektórych ekspertów. Zawsze nie doceniam swoich umiejętności; dlatego zawsze czytam opinie na różnych blogach. Możesz być bardzo dobry w SEO; musisz ćwiczyć swoje umiejętności na swoich stronach internetowych i blogach. Nigdy nie buduję linków do własnych blogów, ponieważ staram się zdobyć przynęty linkowe (które wyjaśnię później).

Nie przesadnie optymalizuj

Większość osób nadmiernie optymalizuje swoją witrynę i jest to raczej szkodliwe niż przynoszące jakiekolwiek korzyści. Zawsze koncentruj się na jakości, a nie na ilości, a jeśli chodzi o budowanie linków, 10 linków zwrotnych o wysokim PR jest znacznie lepszych niż 100 linków zwrotnych bez PR.

Kochasz komentowanie blogów

Jeśli pytasz ludzi, co myślą o komentowaniu na blogu? Większość ludzi uważa, że ​​jest to dobry sposób na odbudowanie linków. Powiedziałbym, że komentowanie blogów jest najgorszą rzeczą, aby odzyskać linki, ponieważ Google śledzi wszystkie komentarze spamowe i karze te witryny. Tutaj możesz przeczytać post na blogu Google o komentarzach do spamu. Jeśli tylko komentujesz w celu odzyskania linku, zmieni się on na Twoją korzyść. I przeważnie ludzie dodają słowa kluczowe w polu „nazwa”. Tylko blogi niskiej jakości zatwierdzą twoje komentarze lub te, które zezwalają na spam.

Treść jest zawsze królem

Słynne powiedzenie brzmi „Treść jest zawsze królem”, a treść jest królem. Wyszukiwarki uwielbiają świeże i nowe treści. Możesz inwestować w tworzenie treści zamiast budować linki. Jeśli chcesz być ekspertem SEO, skoncentruj się na treściach, a nie na tworzeniu linków, ponieważ dobra treść automatycznie spowoduje powrót linków, tak jak inne witryny będą zawierać linki do Twojej witryny. Jeśli nie możesz pisać w ojczystym języku angielskim, spróbuj użyć innego oprogramowania do sprawdzania gramatyki i sprawdzania pisowni w celu korekty treści. Dobra treść da ci również linki do przynęt.

Zawsze stosuj proste sposoby

Nie musisz szukać dodatkowych i unikalnych technik SEO. Jeśli będą jakieś zmiany, Google zaktualizuje przewodnik dla początkujących. Im prostszy jesteś w SEO, tym większe szanse, że zostaniesz ekspertem SEO. Przeczytaj kilka dobrych książek, takich jak „Sztuka SEO”, jest to bardzo dobra książka dla wszystkich, którzy rozumieją SEO i hasła wyszukiwarek. Zacznij od strony i dobrze się nim trzymaj, bo jeśli zrobisz to dobrze, ukończysz 80% optymalizacji na swojej stronie.