Wiele osób pragnie nauczyć się języka obcego lub właśnie jest w trackie nauki. Z pewnością wszyscy wiedzą, że najważniejsza jest motywacja do nauki. Jednak z czasem, po kilku miesiącach nieustannej nauki z podręczników, zaczyna być to nużące. Często przestaje się chcieć uczyć i traci się zapał. Warto wtedy wypróbować coś nowego, coś, co pozwoli uczyć się nam w przyjemniejszy sposób. Właśnie dlatego w tym artykule przedstawimy ciekawe i kreatywne sposoby, które można wykorzystać w celu nauki jeżyków obcych. Nauka powinna być czymś miłym i przyjemnym, aby była efektowna.

Największym błędem i pierwszym krokiem do zaprzestania nauki języka, jest uczenie się z przymusu . Nie ma właściwie nic gorszego niż przymusowy indywidualny kurs języka angielskiego. Utożsamiamy wtedy to zajęcie z czymś niemiłym, męczącym. Jednak przecież nauka języka musi być spowodowana silną chęcią i określona konkretnym celem. Warto uczyć się po coś, np. aby znaleźć pracę za granicą, wyjechać na wakacje, poznać osoby.

Pierwszym ciekawym sposobem nauki, który przedstawiamy, jest korzystanie z fiszek. Najlepiej jeszcze robić je samemu. Można również skorzystać z aplikacji mobilnych tym celu. Wystarczy, że na kartkach będziemy zapisywać wybrane słówka wraz z definicjami. Jeżeli je przygotujemy, to można przejść do nauki. Wystarczy co jakiś czas, systematycznie odgadywać słówka na podstawie wymyślonych definicji. Później wymieniamy fiszki na nowe i w taki sposób się uczymy.

Jeżeli siedzenie w domu lub w szkole dla niektórych jest czymś męczącym, to także tutaj można skorzystać z alternatyw. Nauka języka to nie muszą być książki i ćwiczenia. Równie dobrze można uczyć się w autobusach czy tramwajach. Nie tracimy wtedy czasu na naukę. Na smartfony dostępne jest wiele aplikacji do nauki języków. Jeśli jednak wolimy inne formy nauki, to możemy czytać np. e-booki w danym języku lub słuchać podcastów, czy też muzyki i starać się zrozumieć jej treść.

Obecnie bardzo wiele godzin każdego dnia spędzamy z telefonem w ręku lub przed komputerem. Można w prosty sposób sprawić, aby język obcy był z nami przy pracy lub w trakcie gry. Wystarczy zmienić język w aplikacjach i interfejsach. Wtedy przy codziennym korzystaniu np. z Facebooka uczymy się nowych słówek lub zwrotów. Warto także samemu odwiedzać zagraniczne strony. Mogą to być fora, chaty lub strony z wiadomościami.